Arelpro Nedir?

ArelPro Nedir?

 

Kariyer Planlama, Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne bağlı olarak faaliyetlerini yürüten Arel Pro, üniversite ve iş dünyasını buluşturan eğitim modelini yönetir.

 

Öğrencilerimiz 3. ve 4. Sınıfa geldiklerinde kendi alanlarında mesleki yetkinliklerini geliştirebilecekleri dersleri sektör profesyonellerinden alırlar. Böylece mentorlarla bir araya gelme, ortak projeler üretme şansı yakalarlar.

 

İş dünyasını kampüse taşıyan ArelPro, öğrencilerimizin şirketlerde gerçek iş dünyası deneyimlemelerine olanak sağlar. Arel-Pro, akademisyenler ile sektör profesyonellerinin ortak dizayn ettiği yenilikçi ve gerçekçi eğitim modelidir.

 

Şirketlerde farklı departmanlarda düzenlenen atölye çalışmaları, şirket gezileri, kısa ve uzun dönemli stajlar ArelPro eğitim anlayışının tamamlayıcı unsurlarıdır. Bu sistemle mezun olan her bir öğrencimiz, okul sıralarında mesleki deneyim kazanırken aynı zamanda iş dünyası network’üne de katılmış olur.

 

ARELPRO AMACI

 

Markalı Dersler

ArelPro eğitim anlayışında her fakülte ve bölümden öğrencilerimizin sektörde iş bulmalarını kolaylaştıracak donanım ve yetkinliği kazanmasını hedefliyoruz. Sektörün ihtiyacı olan iş gücünün yetiştirilmesi konusunda akademisyenler ve profesyoneller bir araya gelerek markalı ders dizayn ederler. Bu dersleri alan öğrenciler mesleki yetkinlik kazanarak iş dünyasında tercih edilme avantajı elde ederler. İş dünyasında işe başladıktan sonra öğrenebilecekleri sektörel bilgi ve iş yapış şekillerini ders programlarında yer alan markalı derslerle okul sıralarındayken edinirler.

 

Proje Dersleri

Arelpro anlayışının tamamlayıcı unsuru atölye çalışmalarında öğrenciler, kendi alanlarındaki profesyonellerle bir araya gelerek bir günlük çalışma yapma şansı yakalarlar. Atölye çalışmalarında mentorluk, briefe göre proje hazırlama, mesleki yetkinlik kazanma gibi uygulamalar yapılır.