Markalı Dersler

Markalı Dersler

Little Caesars -Gastronomi ve Mutfak Sanatları

Çelebi Gıda yönetiminde faaliyet gösteren Little Caesars ile yürüttüğümüz ders kapsamında öğrencilerimiz pizzanın tarihçesi, işletmecilik, pizza çeşitleri, pizzada kullanılan malzemeler, pizza açma, hamur mayalama teknikleri, pizzada kullanılan malzemeler, çiğden hazırlanan pizza sosları, pişirilerek hazırlanan pizza sosları gibi konularda alan profesyonellerinden ve şeflerden aldıkları eğitim ile yetkinliklerini geliştirdiler.

Ders ile öğrencilerimizin besin öğelerini ve besin gruplarını dikkate alarak porsiyon miktarlarını tespit etmek, reçetesine uygun şekilde istenilen kıvam, renk, lezzet ve görünümde pizza hazırlamak ve pişirmek için gerekli bilgi ve beceriye sahip olması amaçlanmaktadır.

Ataköy Sheraton - Otel İçi Hizmet Uygulamaları

Otel içi Hizmet Uygulamaları, öğrencilerin 4 yıl teorik olarak gördükleri mesleki derslerin pratikte nasıl yürütüldüğünü anlamlarına yönelik bir derstir. Satış-Pazarlama’nın otelin kalbi olması ve her departmanda aslında satış ve pazarlamanın devam etmesi nedeniyle ağırlıklı olarak müşteri istekleri, bu isteklerle ne şekilde baş edilebileceği, öğrencilerin sektöre atıldıklarında kendilerini nasıl doğru ifade ederek aslında bir CV hazırlamanın bile satış-pazarlamanın içinde olduğunu uygulamalı olarak anlatılan derstir.

TÜYAP - Fuarcılık Endüstrisi

Fuarcılık endüstrisi yarattığı yüksek katma değer ile günümüzde hizmet sektörü içinde, özellikle etkinlik yönetimi kapsamında en dinamik segmenti oluşturmaktadır. Dersin amacı sektörün ülkemiz ve dünyadaki gelişim süreci ve güncel durumu kapsamlı bilgilerin paylaşılması, fuar proje yönetiminin temel süreçlerinin ve uygulamalarının incelenmesi, fuar dönemlerinin faaliyet ve uygulamalarının analizi, saha uygulamaları ile mesleğe yönelik öncelikli yetkinliklerin geliştirilmesidir. Ders süresince öğrencilerimiz fuar alanı dinamiklerini sahada deneyimlemiştir.

Aktek - ArelPRO

Arel Profesyonel-AKTEK (AKTEK- Dijital İş Dünyası) dersi kapsamında Bilişim sektörünün lider markalarından AKTEK Bilişim, “Dijital İş Dünyası” başlığı altında bilgi birikim paylaşımı yapmıştır. Her biri atölye çalışması niteliğinde olan ders kapsamında işlenen konular:

 

 • IT Nedir? (Anlatım: Dr.Reha Çetin – AKTEK Genel Müdürü),
 • Veri tabanı Yönetimi Giriş, RDBMS kapsamı, DDL, DML (Anlatım: Emre Gılbaz / Mutlu İnan Çelik),
 • İş Zekası nedir? Temel kavramlar. Veri ambarı, ETL ve görselleştirme (Anlatım: Birol Çavuş)
 • Veri tabanı Yönetimi SQL Fonksiyonları (Anlatım: Emre Gılbaz / Mutlu İnan Çelik),
 • İş geliştirme olarak Güncel Global IT trendleri / Digital dönüşüm (Anlatım: Murat Tunçer),
 • Sistem Yönetimi Bulut teknolojileri ve Sanallaştırma (Anlatım: Ümit Görür), IT Nedir? (Anlatım: Dr. Reha Çetin)
 • Veri tabanı Yönetimi Sektörde Trend Konular, Nesne Tipleri ve Görevleri, Index kavramı (Anlatım: Emre Gılbaz / Mutlu İnan Çelik),
 • İş Zekâsı Raporlama, MS PowerBI üzerinde örnek çalışmalar (Anlatım: Birol Çavuş),
 • Yazılım Geliştirme AWS Teknolojilerine Genel Bakış Sistem Yönetimi Nesne Depolama Arayüzü (Anlatım: Ümit Görür),
 • Veri tabanı Yönetimi Yedekleme, Performans Yönetimi, Yüksek erişilebilirlik,
 • Felaket Kurtarma Merkezi (Anlatım: Emre Gılbaz / Mutlu İnan Çelik), IK İş başvurusu / Kariyer koçluğu (Anlatım: Ece Çalıkoğlu Turan),
 • Güvenlik Alt Yapısı ve Yatırımları (Anlatım: Sezer Şengül)

DİMES - İnsan Kaynakları Yönetimi

Günümüz iş dünyasında artık “her yöneticinin aynı zamanda bir insan kaynakları yöneticisi” olma zorunluluğu görüşü ön plana çıkmıştır. Bu görüş doğrultusunda kariyer hedefleri ne olursa olsun, öğrencilerin İKY kavramlarını içselleştirmeleri önem taşımaktadır. İKY dersinin amacı insan kaynakları yönetimi süreçlerinin bilimsel temellerini irdelemek ve öğrencilere İKY işlevleri konusunda bilgi ve beceri kazandırmaktır. Dimes ile birlikte yürüttüğümüz ders kapsamında öğrencilerimiz uygulamalarla gerçek İKY süreçlerini deneyimleme şansı yakalmıştır.

Medibim - Biyomedikal Metroloji

 • Medibim ile birlikte tasarladığımız Biyomedikal Metroloji dersi kapsamında öğrencilerimizin temel metroloji bilgilerinin edinmesinin yanı sıra;
 • Biyomedikal Kalibratör ve test cihazlarının fonksiyonlarının ve çalışma prensiplerinin edinilmesi
 • Test ve muayenede kullanılacak prosedür ve talimatların çıkarılması
 • Medikal cihaz uygunluk değerlendirme ve sertifika oluşturma
 • Biyomedikal Metroloji konusunda ileri düzeyde çalışmalara
 • Teorik ve saha uygulamaları arasında farklılıkları görme ve düzenleme
 • Test cihazı ve simülatör tasarımları yapabilme yetkinliklerinin kazandırılması hedeflenmiştir.

HD Holding - Yöneylem Araştırması

 • Tepekent Kampüsümüzde, yöneylem araştırması dersi kapsamında HD Holding Tedarik Zinciri Direktörü Sara Franko öğrencilerimize üretim planlaması süreçlerini ve tedarik zincirinin nasıl çalıştığını anlattı. Gerçek hayat problemlerinin ışığında örnekler ile bu konuları pekiştirdi.

FS Medya - İletişim Uygulamaları

 • FS Medya ile birlikte yürüttüğümüz İletişim Uygulamaları dersinde, öğrencilere gerçek markaların briefleri üzerinden proje hazırlama yetkinliğinin kazandırılması hedeflenmiştir. Ders kapsamında öğrenciler gruplar halinde stratejik planlamadan medya satın almaya bir lansman projesi hazırlamıştır. Bu süreçte öğrencilere ajans profesyonelleri destek vermiş ders sonunda öğrencilerin projelerini jüri karşısında sunması istenmiştir. Ajans ve müşteri iletişimi konusunda önemli kazanımlar elde eden öğrenciler, iletişim planlamanın yanı sıra sunum teknikleri konusunda da uygulama şansı yakalamıştır.

Albayrak Holding - İletişim Uygulamaları

Taypa - HR Management

Nocturne - Proje Yönetimi

Teyvaş- Toplu Beslenme Sistemleri ve Catring Hizmetleri

451 Derece Sosyal Fayda İletişimi - İletişim Uygulamaları

Pastavilla

Xpoda

İGA

Uyumsoft

Decahthlon

İdeasoft

Boyner Grup – Veriye Dayalı Pazarlama ve CRM

Gittigidiyor – E-Ticaret Yönetimi

AKEAD Smart ERP – Dijital Gelecekte

AKEAD Smart ERP – Dijital Gelecekte

C550x Kodluyoruz

Koç Holding – Arama Motoru Reklamcılığı